Óvodai sorozatunkban egy érdekes terepasztallal kedveskedünk az idény zárásaként. Mivel már tombol a nyári szünet, ezért kiállításokon kevésbé látható anyagot jelenítünk meg az érdeklődőknek. A DUPLO nem ad lehetőséget a terepasztal részletes kidolgozásának, hiszen alkatrészei nem olyan aprólékosak, mint a hagyományos LEGO kockák. Ennek ellenére reméljük, hogy a legkisebbek lelkesen fogadják az általuk ismertebb világot.
Az első DULO kockát tartalmazó készlet 1969-ben jelent meg. Érdekessége, hogy kizárólag DUPLO és normál 2*4-es kockákat tartalmazott. Később évről-évre fejlődött az alkatrészlista. A 70-es évek végére már hajók, autók, figurák és állatok is fellelhetőek voltak. A 80-as években már komplett városokat lehetett felépíteni DUPLO elemekből. 2000-től pedig már a DUPLO-n belül is rengeteg altéma alakult ki. Hercegnők, kalózok váraktól manapság már a szuperhősök is.
DUPLO-n belül rengeteg vonatkészletet adtak ki: 15 nagyobb, teljes sínes készletet és sok kiegészítőt: váltót, alagutat, megállítót és hidat is. A síneket egyszerűen lehet összeilleszteni. A csatlakozásuk kicsit enged, ezért nem kell annyira figyelni a sín-geometriára. Távirányító nélkül is megoldották, hogy a vonatok kürtöljenek, megálljanak, megforduljanak, tankoljanak a sínre helyezett lapokkal. 2005-ben pedig megjelentek a Thomas a gőzmozdonyok is.
Aki egy kicsit követi a DUPLO történetét észreveszi, hogy a legnagyobb készletszámmal rendelkező téma sok érdekességet rejt. De azt is érdemes tudni, hogy a LEGO-nál megjelent a fél éves kortól már használható PRIMO téma, amely mellett a BABY témakör is hasonló korosztályt célzott meg. A QUATRO pedig a DUPLO kockánál is nagyobb blokkokból áll.
Az első figurák 1976-ban jelentek meg. Egyszerű 2*2-es magasított alapon elhelyezett (fiú, lány, rendőr, szakács, kutya) fejjel.
1983-ban már kezeket és lábakat is találunk. A formájuk még más volt, mint a maiaknak.
Később megjelentek az elálló kezű figurák is. 1993-ban még csak gyerekek esetében.
2001-es érdekesség a Dolls készletek figurái. A képen a baba látható. A nagyobbak öltösztethetőek voltak.
A felnőtt elálló kezű figurákra várni kellett 2004-ig. Ez a kinézet maradt meg napjainkig
2005-ben a hercegnős készletek között voltak találhatók a fésülhető figurák.
A terepasztalt saját gyűjteményből Pallagi László és kislánya saját gyűjteményből állította össze. Maga az összeállítás csak erre az alkalomra készült és kiállítás után szétszedésre kerül.
A terepasztal Zirci Benedek Elek Óvoda és Bölcsőde kiállító helyiségében volt látható.